www.centrix.pl
www.centrix.pl
Informatyka w najlepszym wydaniu
Znajdź książkę!


Serwery, konta pocztowe, domeny

home.pl - numer 1 na liście TOP100 Internet Providers

Serwery wirtualne i konta pocztowe

Serwerem wirtualnym określa się miejsce, w którym fizycznie znajduje się serwis WWW lub obsługiwane jest konto poczty elektronicznej (e-mail). Jest to fragment twardego dysku komputera (serwera) podłączonego na stałe do Internetu. Komputer ten pracuje przez 24 godziny na dobę, dzięki czemu możliwy jest ciągły i natychmiastowy dostęp do informacji zawartych na stronach WWW oraz przesyłanie korespondencji elektronicznej.

Obecnie na rynku działa wiele firm oferujących tego typu usługi. Ceny są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak wielkość przestrzeni dyskowej, ilość skrzynek pocztowych, pakiet usług dodatkowych, okres dzierżawy itp. Istotnymi czynnikami, które należy sprawdzić przed dokonaniem wyboru firmy ISP (Internet Service Provider) są:

» pakiet usług

» niezawodność infrastruktury technicznej

» przepustowość łączy

» jakość pomocy technicznej

Osobiście polecamy providera który obsługuje nasze serwisy WWW i konta e-mail oraz serwisy i konta wielu naszych klientów.

home.pl - numer 1 na liście TOP100 Internet Providers

Domeny internetowe

Domena jest czymś w rodzaju osobistego adresu internetowego, umożliwiającego połączenie z serwisem WWW. Wpisuje się go w okienku adresowym w przeglądarce internetowej, która następnie przeszukuje sieć i dociera do żądanej strony.

Jeśli celem serwisu WWW jest prezentacja firmy, to adres prowadzący do niego jest również pewnego rodzaju wizytówką i powinien być starannie dobrany. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby był łatwy do zapamiętania i żeby się identyfikował z konkretną firmą. Najpopularniejsze adresy internetowe używane w Polsce mają następującą postać: nazwafirmy.pl lub nazwafirmy.com.pl. Przy rejestracji domeny warto pamiętać o zasadzie pierwszeństwa - im później rejestrowana jest domena, tym trudniej wybrać ciekawą i krótką nazwę.

Aby zostać właścicielem domeny należy najpierw sprawdzić czy jest wolna a następnie zarejestrować ją i opłacić abonament. Administracją domen zajmują się również providerzy i za ich pośrednictwem można zarezerwować własny niepowtarzalny adres internetowy. Częstą praktyką stosowaną przez dostawców usług internetowych są różne promocje polegające na obniżaniu ceny domeny kupowanej wraz z serwerem lub kontem pocztowym.

Jeżeli chcesz sprawdzić czy interesująca Cię domena jest dostępna oraz na jakich warunkach możesz zostać jej właścicielem, skorzystaj z serwisów internetowych sprawdzonych providerów.

home.pl - numer 1 na liście TOP100 Internet Providers

 

 

Copyright © 2001- 2011 Centrix.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone